מאגרי מידע עסקי

בעזרת מאגרי מידע עסקי, תוכל להפוך למשאב רב כוח בעולם העסקי והזניק את העסק שלך קדימה.

מחקרי שוק ומידענות

מחקרי שוק הם רכיב ההצלחה בתחום השיווק העסקי והא' ב' של תחום השיווק.

שירותי ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי הוא תהליך ייעוצי אשר מטרתו העיקרית היא להשביח ולשפר את הפעילות העסקית של חברות.

הנך נמצא כאן:

יועץ מס

כל עסק בישראל המעוניין לנהל בצורה יעילה, נכונה, חוקית ותקנית את עסקיו חייב להעסיק יועץ מס, אשר ייצג אותו אל מול רשויות המס. במאמר הבא, נסקור את תחום אחריותו של יועץ המס ונעניק טיפים לבחירת יועץ מס מתאים לעסקיכם.

מיהו יועץ מס?

יועץ מס מוסמך הוא אדם, אשר עבר בהצלחה את מבחני הסף בייעוץ מס ומחזיק במסמך רשמי של תעודת יועץ מס. תפקידם של יועצי מס הוא לייצג את הנישומים מול רשויות המס בישראל ולטפל במילוי והגשת דוחות המס השנתיים. על פי פקודת מס הכנסה בישראל, רק יועץ מס הרשום בפנקס יועצי המס בישראל רשאי להציע את שירותיו, כאשר סמכויות הטיפול של יועצי מס מוסמכים הוא להעניק שירותי מס לעוסקים מורשים, שותפים, עוסקים פטורים ועצמאיים או להעניק שירותי הנהלת חשבונות לחברות.

  • החוק מתיר לרואי חשבון בלבד לייצג חברות עצמאיות אל מול רשויות המס בישראל.

על אילו שירותים אמון משרד יועצי מס?

משרד יועצי מס סטנדרטי אמון על טיפול וייצוג נושיו אל מול מוסדות המס בישראל, לרבות מתן השירותים הבאים: שירות החזרי מס לשכירים, ייעוץ כלכלי, ניהול חשבונות, תיאומי מס, הכנת הצהרות הון, חישובי שכר, הגשת דוחות שנתיים, ייעוץ מס, פתיחת תיק במס הכנסה

על לשכת יועצי מס בישראל

רוב יועצי המס בישראל מאוגדים בארגון היציג של כל העוסקים במלאכת המס בישראל – לשכת חשבונאים יועצי מס. לשכת חשבונאות יועצי מס, מאגדת לתוכה למעלה מאלף ומאה יועצי מס בישראל – שכירים ועצמאיים אשר קיבלו הכשרה מקצועית ורישיון. לשכת יועצי המס הוקמה בשנת 1968 והיא אחראית על ייצוגם של יועצי המס אל מול הממשלה, הרשויות (מס ערך מוסף, ביטוח לאומי ועוד) והכנסת ועל קידום חקיקה והתוויית כללי האתיקה והמקצוע המצופים מכל יועץ מס בישראל.

שכר יועץ מס

שכרו החודשי הממוצע של יועץ מס מוסמך מוערך כיום בכ – 15,000 ₪ ועשוי להגיע גם למשכורת של 120,000 ₪ לחודש. הכול כאמור תלוי בוותק, במקצועיות, במוניטין ובלקוחות הנושה.

הפרמטרים לבחירת יועץ מס

  • וותק – וותק הוא פרמטר חשוב מאין כמותו בתחום ייעוץ המס, שכן ככל שיועץ מס צבר יותר וותק בניהול תיקי המס של נושיו, הרי שהתנהלותו תהיה יותר מקצועית ויעילה.
  • מוניטין – כאמור, תמיד כדאי לפנות אל יועץ מס אשר צבר מוניטין בקרב לקוחותיו, שכן הדבר מצביע על מקצועיותו, יחסי האנוש הטובים שלו ועל אמינותו.
  • המלצות – הדרך הטובה ביותר למצוא יועץ מס מוסמך ומקצועי היא לקבל המלצות מחברים, מכרים וקולגות על יועץ מס אמין ומקצועי עימו עבדו בעבר.
  • פגישת היכרות – אנו ממליצים לכם לקבוע פגישת היכרות עם יועץ מס המועמד למשרה ולקבוע בפגישה זו האם יש ביניכם אינטראקציה חיובית והתנהלות נכונה.
  • מחיר הוגן – כאמור, לפני שאתם שוכרים את שירותיו של יועץ מס, עליכם לברר מהו המחיר המוצע לכם. זכרו כי יועץ מס ילווה אתכם לאורך השנים לתקופת זמן ארוכה ולכן מוטב לברר את עניין עלות שירותיו בתחילת ההתקשרות.
  • מקצועיות – יועץ מס מקצועי הוא יועץ אשר קיבל את ההכשרה האקדמית המתאימה לעיסוק בייעוץ מס, הבקיא בכל התקנות, החוקים וכללי האתיקה בתחום המס.
  • אמינות – אמינות היא תכונה חשובה מאין כמוה בכל הקשור לייעוץ מס, שכן יועץ מס בא במגע עם לב ליבו של כל עסק= כסף. לפיכך, חשוב מאוד לבחור באדם אמין ודיסקרטי, שניתן לסמוך עליו.
  • סודיות – יועץ מס בא במגע עם נושאים מאוד רגישים בעסקים הכרוכים בכספים ובהוצאות החברה, ולכן נדרשת סודיות ודיסקרטיות בכל הקשור לניהול החשבונות של כל לקוח ולקוח.

לסיכום, אל תפקידו את ניהול חשבונות המס של חברתכם אלא בידיו של יועץ מס מוסמך ומקצועי.

מאמרים נוספים בנושא יועץ מס

מאמרים נוספים בנושא יועץ מס:

שתף תוכן זה עם חבריך!